Information in english Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności

         

 Standardy ochrony małoletnich w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Milejewie

(wersja skrócona dla małoletnich)

 

Zasady zapewniające bezpieczne relacje między małoletnim, a pracownikami GOPS

1.      Każdy powinien traktować Cię z szacunkiem. Nikt nie może stosować wobec Ciebie przemocy w jakiejkolwiek formie i zachowywać się niewłaściwie.

Niedopuszczalna jest przemoc:

-        słowna, w szczególności: nie wolno krzyczeć, wyzywać, zastraszać, ośmieszać, poniżać;

-        fizyczna, w szczególności: nie wolno kopać, popychać, szarpać, bić, nawiązywać relacji o charakterze seksualnym, w szczególności: wypowiadać treści o zabarwieniu seksualnym, niestosownie żartować.

2.      Masz prawo być wysłuchanym.

3.      Masz prawo do zadawania pytań i otrzymywania na nie wyczerpujących odpowiedzi

4.      Osoby mające z Tobą kontakt mają obowiązek powstrzymać się od jakichkolwiek zachowań, które mogłyby naruszać Twoją przestrzeń osobistą, nietykalność cielesną bądź spowodować u Ciebie poczucie zagrożenia, dyskomfortu lub strachu.

5.      Pamiętaj, każdy ma prawo żyć w środowisku wolnym od przemocy. Jeśli doświadczasz przemocy/ krzywdzenia ze strony osób bliskich, rówieśników lub innych osób otrzymasz wsparcie i pomoc w celu ustania przemocy.

6.      Nikt w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Milejewie nie może proponować Ci alkoholu, papierosów, nielegalnych substancji.

7.      Nikt w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Milejewie nie może bez zgody Twojej i Twoich rodziców lub opiekunów robić Ci zdjęć i nagrywać filmów.

8.      Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Milejewo mogą naruszyć Twoją nietykalność cielesną wyłącznie w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia.

9.      Pracownicy mogą się z Tobą kontaktować wyłącznie w czasie pracy i w związku z ich pracą.

 

 

 

Pamiętaj o czterech krokach reagowania na zagrożenia

1.      Głośno i wyraźnie powiedz „nie”.

Masz prawo powiedzieć „nie”, także członkowi rodziny lub komuś kogo kochasz. Jeżeli coś Ci się nie podoba, nie chcesz tego lub sprawia Ci to przykrość, możesz powiedzieć „nie”, „nie chcę”, „nie chcę tego”, „nie pójdę tam” itp. Twoje zdanie i Twoje uczucia są ważne i powinny być traktowane z szacunkiem.

 

 

2.      Alarmuj, kiedy potrzebujesz pomocy.

Krzycz lub wezwij pomoc gdy poczujesz lęk, niepokój, kiedy ktoś Cię krzywdzi.  Możesz zadzwonić na numer alarmowy 112 i powiedzieć co się stało.

 

 

3.      Powiedz komuś dorosłemu o tym, co się stało.

Pomyśl, kto dla Ciebie będzie zaufaną osobą dorosłą, która wysłucha Cię i pomoże jeśli będzie trzeba wezwać pomoc.

 

 

4.      Dobrze zrobisz mówiąc o tajemnicach, które Cię niepokoją.

Tajemnice nie powinny sprawiać, że odczuwasz smutek lub niepokój. Masz prawo szukać pomocy, nikt nie może Cię zmusić, byś trzymał/a w sekrecie niepokojące sprawy.

 

 

 

UWAGA BARDZO WAŻNE!

Prawo zabrania stosowania przemocy i krzywdzenia dzieci. Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich jest osobą doznającą przemocy, nie wstydź się prosić o pomoc. Możesz zawiadomić każdą osobę dorosłą, w domu powiedz rodzicom, możesz też skontaktować się z policją, dzwoniąc na numer alarmowy 112 lub z instytucjami niosącymi pomoc dzieciom.

Prawo stoi po Twojej stronie! 

 

 

Tu znajdziesz pomoc ANONIMOWO i BEZPŁATNIE:   

  1. Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - 116 111    
  2.  Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka - 800 12 12 12
  3.  Numer SOS Linia Pomocy Pokrzywdzonym - 222 309 900     
  4.  Rzecznik Praw Pacjenta - 800 190 590  
  5.  Rzecznik Praw Dziecka – 22 583 66 00

 

/-/ K I E R O W N I K

Gminnego Ośrodka

Pomocy Społecznej w Milejewie

mgr Paulina Brzozowska /-/

 

                           
 Zarządzenie Nr 4/2024

Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Milejewie

z dnia 10 lipca 2024 r.

w sprawie wprowadzenia Standardów ochrony małoletnich
w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Milejewie

 

 

Na podstawie art. 22b ustawy z 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom

przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1304) oraz

art. 7 pkt. 6 ustawy z dnia 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2023 r. poz. 1606) zarządzam co następuje:

 

 

§ 1. Wprowadza się Standardy ochrony małoletnich w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Milejewie stanowiące załącznik nr 1 do niniejszego Zarządzenia.

§ 2. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podjęcia.

 

                                                                                                                         /-/ K I E R O W N I K

Gminnego Ośrodka

Pomocy Społecznej w Milejewie

mgr Paulina Brzozowska /-/

                                  

Załącznik do Zarządzenia Nr 4/2024

Standardy ochrony małoletnich w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Milejewie

                                                      

Preambuła

Naczelną zasadą wszystkich działań podejmowanych przez pracowników i współpracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Milejewie jest działanie dla dobra dziecka i w jego najlepszym interesie. Każdy pracownik i współpracownik traktuje dziecko z szacunkiem oraz uwzględnia jego potrzeby. Niedopuszczalne jest stosowanie przez kogokolwiek wobec dziecka przemocy w jakiejkolwiek formie. Pracownik i współpracownik Ośrodka, realizując te cele, działa w ramach obowiązującego prawa, przepisów wewnętrznych oraz swoich kompetencji.

 

 

Postanowienia wstępne

1.       Pracownikiem jest osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Milejewie.

2.       Współpracownikiem jest osoba zatrudniona w GOPS Milejewo na podstawie umowy cywilnoprawnej, stażysta, wolontariusz lub osoba współpracująca nieodpłatnie na innych zasadach.

3.       Dzieckiem jest każda osoba do ukończenia 18. roku życia.

4.       Opiekunem dziecka jest osoba uprawniona do reprezentacji dziecka, w szczególności jego rodzic lub opiekun prawny. W myśl niniejszego dokumentu opiekunem jest również rodzic zastępczy.

5.       Zgoda rodzica dziecka oznacza zgodę co najmniej jednego z rodziców/opiekunów prawnych dziecka. Jednak w przypadku braku porozumienia między rodzicami dziecka należy poinformować rodziców o konieczności rozstrzygnięcia sprawy przez sąd rodzinno-opiekuńczy.

6.       Kierownik to osoba zarządzająca Ośrodkiem zgodnie ze statutem.

7.       GOPS/ Ośrodek – należy rozumieć Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Milejewie.

 

Rozdział I

Bezpieczny kontakt pracowników/współpracowników z małoletnimi

§ 1

1.       Pracownik/współpracownik przed dopuszczeniem do realizacji obowiązków w zakresie działalności związanej z wychowaniem, świadczenia porad psychologicznych, edukacji, wypoczynku, leczenia małoletnich lub z opieką nad nimi, podaje swoje dane osobowe, które następnie służą Kierownikowi GOPS do wykonania obowiązku określonego w art. 21 Ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (t.j. Dz. U. z 2024r., poz. 560) i sprawdzenia pracownika lub współpracownika w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym, zwanym dalej Rejestrem. Sprawdzenie dotyczy także osób poniżej 18 roku życia. W aktach osobowych pracownika lub współpracownika przechowuje się wydruk pierwszego oraz ostatniego sprawdzenia osoby w Rejestrze. Osoba figurująca w Rejestrze nie może zostać zatrudniona.

2.       W celu monitorowania bezpieczeństwa, poza wykonaniem obowiązku określonego w ustępie poprzedzającym Kierownik dokonuje każdego roku sprawdzenia figurowania pracownika lub współpracownika w Rejestrze.

3.       Poza sprawdzeniem figurowania osoby w Rejestrze pracownik/ współpracownik powyżej 17 roku życia, podejmujący obowiązki pracownicze lub działania jak w ust. 1 powyżej, podpisuje oświadczenie, jak w załączniku nr 1.

4.       W przypadku powzięcia informacji o wszczęciu wobec pracownika lub współpracownika postępowania karnego o przestępstwo przeciwko wolności seksualnej lub przestępstwo z użyciem przemocy popełnione przeciwko dzieciom należy niezwłocznie odsunąć go od wszelkich form kontaktu z dziećmi i przenieść na stanowisko pracy na którym kontakt ten nie występuje lub rozważyć zakończenie umowy z tą osobą.

§ 2

1.       Pracownicy i współpracownicy GOPS-u mający bezpośredni kontakt z małoletnimi powinni wykonywać swoje zadania w sposób zapewniający poszanowanie praw osób trzecich, w szczególności praw dzieci, z szacunkiem oraz w sposób uprzejmy i kulturalny.

2.       Niedopuszczalne jest stosowanie wobec małoletnich jakichkolwiek form przemocy słownej, a tym bardziej fizycznej.

3.       Pracownicy i współpracownicy GOPS-u mają obowiązek powstrzymać się od jakichkolwiek zachowań, które mogłyby naruszać przestrzeń osobistą małoletniego, powodować u niego poczucie zagrożenia, dyskomfortu lub strachu.

4.       Pracownicy i współpracownicy GOPS-u powinni zwracać uwagę na niepokojące zachowania małoletnich, które mogą świadczyć o ich krzywdzeniu i powinni podjąć próbę kontaktu z małoletnim w przypadku powzięcia podejrzenia takiego krzywdzenia. Jeżeli małoletni próbuje nawiązać kontakt z pracownikiem, powinien on go wysłuchać i, w miarę możliwości, uzyskać możliwie najpełniejszą informację o sytuacji małoletniego.

Rozdział II

Rozpoznawanie i reagowanie na czynniki ryzyka krzywdzenia dzieci

§ 3

1.       Pracownicy w ramach wykonywanych obowiązków zwracają uwagę na czynniki ryzyka
i symptomy krzywdzenia dzieci.

2.       W przypadku zidentyfikowania czynników ryzyka podejmują rozmowę z opiekunami, przekazując informacje na temat dostępnej oferty wsparcia i motywując ich do szukania dla siebie pomocy.

3.       Personel Ośrodka monitoruje sytuację i dobrostan dziecka.

 

 

Rozdział III

Zasady i procedura podejmowania interwencji w sytuacji podejrzenia krzywdzenia lub posiadania informacji o krzywdzeniu małoletniego

§ 4

W przypadku podjęcia informacji przez pracownika/ współpracownika GOPS Milejewo o podejrzeniu krzywdzenia dziecka stosuje się następujące procedury interwencji:

1.       W przypadku podejrzenia, że życie dziecka jest zagrożone lub grozi mu ciężki uszczerbek na zdrowiu następuje wezwanie właściwych służb.

2.       Złożenie do właściwych organów zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa krzywdzenia dziecka.

3.       Złożenie wniosku do sądu opiekuńczego o wgląd w sytuację dziecka/rodziny.

4.       Sporządzenie formularza „Niebieska Karta – A” oraz  przekazanie go do Przewodniczącego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy domowej w terminie określonym w odrębnych przepisach. Obowiązek wszczęcia procedury „Niebieskie Karty” i wypełnienia formularza Niebieska Karta A spoczywa na wszystkich pracownikach socjalnych i asystentach rodziny zatrudnionych w GOPS-ie.

5.       W przypadku braku uprawnień do wszczęcia interwencji następuje przekazanie informacji w formie pisemnej do Przewodniczącego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy domowej o podejrzeniu stosowania przemocy.

6.       Realizacja pracy socjalnej lub innych działań zgodnie z kompetencjami i potrzebami rodziny.

7.       Podjęcie współpracy z uprawnionymi podmiotami na rzecz diagnozy i pomocy rodzinie w celu wyeliminowania krzywdzenia dziecka.

8.       Przeprowadzenie rozmowy z opiekunami dziecka lub z dzieckiem w obecności rodzica/ opiekuna bądź osoby wskazanej przez małoletniego w miarę możliwości w obecności psychologa.

Informowanie Kierownika o podejmowaniu czynności w sytuacji podejrzenia krzywdzenia lub posiadania informacji o krzywdzeniu małoletniego

§ 5

1.       Za przyjmowanie zgłoszeń o zdarzeniach zagrażających małoletniemu i udzielanie mu wsparcia odpowiedzialny jest cały personel/współpracownicy GOPS.

2.       W przypadku podjęcia przez pracownika/współpracownika GOPS Milejewo podejrzenia, że dziecko jest krzywdzone ma on obowiązek sporządzenia adnotacji służbowej i przekazania uzyskanej informacji bezzwłocznie Kierownikowi lub wyznaczonej na stałe do tego zadania innej osobie.

3.       W przypadku wyznaczenia takiej osoby jej dane (imię, nazwisko, email, telefon) zostaną podane do wiadomości pracowników/współpracowników. Adnotacja ma formę pisemną.

4.       Kierownik lub osoba o której mowa w pkt 3 przekazuje informację pracownikowi socjalnemu, który podejmuje czynności zgodne z obowiązującymi przepisami prawa oraz zakresem obowiązków.

5.       Pracownicy socjalni monitorują sytuację i dobrostan dziecka.

6.       Z przebiegu każdej interwencji sporządza się kartę interwencji. Kartę bezzwłocznie przekazuje się Kierownikowi lub osobie, o której mowa § 5 pkt 2.

7.       Wszyscy pracownicy lub współpracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Milejewie i inne osoby, które w związku z wykonywaniem obowiązków służbowych podjęły informację o krzywdzeniu dziecka lub informacje z tym związane, są zobowiązane do zachowania tych informacji w tajemnicy, wyłączając informacje przekazywane uprawnionym instytucjom w ramach działań interwencyjnych.

 

 

Krzywdzenie ze strony pracownika lub współpracownika

§ 6

1.       W przypadku gdy zgłoszono krzywdzenie małoletniego przez pracownika lub współpracownika GOPS osoba ta zostaje natychmiast odsunięta od wszelkich form kontaktu z dziećmi (nie tylko dzieckiem pokrzywdzonym) do czasu wyjaśnienia sprawy.

2.       Kierownik GOPS przeprowadza rozmowę z dzieckiem w obecności rodzica/ opiekuna i w miarę możliwości psychologa. Dodatkowo Kierownik przeprowadza rozmowę z innymi osobami mającymi lub mogącymi mieć wiedzę o zdarzeniu i o sytuacji osobistej (rodzinnej, zdrowotnej) dziecka, w szczególności z jego opiekunami. Kierownik stara się ustalić przebieg zdarzenia, ale także wpływ zdarzenia na zdrowie psychiczne i fizyczne dziecka. Ustalenia są spisywane w formie notatki służbowej.

3.       Kierownik organizuje spotkanie/a z opiekunami dziecka w którym przekazuje informacje o zdarzeniu oraz o potrzebie/możliwości skorzystania ze specjalistycznego wsparcia, w tym u innych służb.

4.       W przypadku, gdy wobec dziecka popełniono przestępstwo Kierownik sporządza zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa i przekazuje je do właściwego Komisariatu Policji lub jednostki Prokuratury.

5.       W przypadku gdy pracownik/współpracownik dopuścił się wobec dziecka innej formy krzywdzenia niż popełnienie przestępstwa na jego szkodę, Kierownik powinien zbadać wszystkie okoliczności sprawy, w szczególności wysłuchać pracownika lub współpracownika podejrzewanego o krzywdzenie, dziecko oraz innych świadków zdarzenia. W sytuacji gdy naruszenie dobra dziecka jest znaczne, w szczególności gdy doszło do dyskryminacji lub naruszenia godności dziecka, należy rozważyć rozwiązanie stosunku pracy z osobą, która dopuściła się krzywdzenia, lub zarekomendować takie rozwiązanie zwierzchnikom tej osoby. Jeżeli pracownik/współpracownik, który dopuścił się krzywdzenia, nie jest bezpośrednio zatrudniony przez Kierownika GOPS, lecz przez podmiot trzeci, wówczas należy zarekomendować wstrzymania świadczenia pracy, a w razie potrzeby rozwiązać umowę z instytucją współpracującą.

6.       Jeżeli zgłoszono krzywdzenie ze strony kierownika, wówczas działania opisane w niniejszym rozdziale podejmuje osoba, która dostrzegła krzywdzenie lub do której zgłoszono podejrzenie krzywdzenia.

7.       Do udziału w interwencji zaprasza się specjalistów, w szczególności psychologów i pedagogów, celem skorzystania z ich pomocy przy rozmowie z dzieckiem o trudnych doświadczeniach.

 

 

Krzywdzenie ze strony rodziców/opiekunów

§ 7

W przypadku gdy  zostanie ujawnione krzywdzenie małoletniego przez rodziców/ opiekunów stosuje się procedury interwencji zawarte w § 4.

 

 

Rozdział IV

Zasady ochrony danych osobowych dziecka

§ 8

1.       Dane osobowe dziecka podlegają ochronie na zasadach określonych w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. U. UE. L. z 2016 r. Nr 119, str. 1 z późn. zm.).

2.       Pracownik i współpracownik GOPS ma obowiązek zachowania w tajemnicy danych osobowych, które przetwarza, oraz zachowania w tajemnicy sposobów zabezpieczenia danych osobowych przed nieuprawnionym dostępem.

3.       Dane osobowe dziecka są udostępniane wyłącznie osobom i podmiotom uprawnionym na podstawie odrębnych przepisów.

4.       Wszyscy pracownicy GOPS przed podjęciem pracy są obligatoryjnie szkoleni z przepisów i zasad dotyczących ochrony danych osobowych przez Inspektora Ochrony Danych Osobowych wyznaczonego przez Dyrektora.

§ 9

1.       Pracownik/współpracownik Ośrodka może wykorzystać informacje o dziecku w celach szkoleniowych lub edukacyjnych wyłącznie z zachowaniem anonimowości dziecka oraz w sposób uniemożliwiający identyfikację dziecka.

§ 10

1.       Pracownikom nie wolno umożliwiać przedstawicielom mediów utrwalania wizerunku dziecka (filmowanie, fotografowanie, nagrywanie głosu dziecka) na terenie GOPS bez pisemnej zgody opiekuna małoletniego.

2.       Niedopuszczalne jest podanie przedstawicielowi mediów danych kontaktowych do opiekuna dziecka.

3.       Jeżeli wizerunek dziecka stanowi jedynie szczegół całości, takiej jak: zgromadzenie, publiczna impreza, zgoda opiekuna na utrwalanie wizerunku dziecka nie jest wymagana.

4.       Upublicznienie przez pracownika wizerunku dziecka utrwalonego w jakiejkolwiek formie (fotografia, nagranie audio-wideo) wymaga pisemnej zgody opiekuna dziecka. Pisemna zgoda, o której mowa powinna zawierać informację, gdzie będzie umieszczony zarejestrowany wizerunek i w jakim kontekście będzie wykorzystywana.

5.       Pracownik, w wyjątkowych i uzasadnionych sytuacjach, może skontaktować się z opiekunem dziecka i zapytać go o zgodę na podanie jego danych kontaktowych przedstawicielom mediów. W przypadku wyrażenia zgody, pracownik podaje przedstawicielowi mediów dane kontaktowe do opiekuna dziecka. Zgoda musi być wydana na piśmie.

§ 11

1.       W celu realizacji materiału medialnego można udostępnić mediom wybrane pomieszczenia zajmowane przez GOPS. Decyzję w sprawie udostępnienia pomieszczenia podejmuje Kierownik.

2.       Podejmując decyzję, o której mowa w punkcie poprzedzającym, należy przygotować wybrane pomieszczenie do realizacji materiału medialnego w taki sposób, by uniemożliwić filmowanie dzieci przebywających w pomieszczeniach.

 

Rozdział V

Zasady ochrony wizerunku dziecka

§ 12

1.       Pracownicy/współpracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Milejewie, uznając prawo dziecka do prywatności i ochrony dóbr osobistych, zapewnia ochronę wizerunku dziecka.

2.       Upublicznienie przez pracownika lub współpracownika Ośrodka wizerunku dziecka utrwalonego w jakiejkolwiek formie (fotografia, nagranie audio-wideo) wymaga pisemnej zgody rodzica lub opiekuna prawnego dziecka, powyższe nie dotyczy dokumentowania popełnienia przestępstwa i przekazania dowodów organom ścigania w przypadkach niecierpiących zwłoki, a w szczególności w przypadku zagrożenia zatarcia śladów przestępstwa.

3.       Pisemna zgoda, o której mowa w ust. 2, powinna zawierać informacje, gdzie będzie umieszczony zarejestrowany wizerunek i w jakim kontekście będzie wykorzystywany.

4.       Wytyczne dotyczące zasad publikacji wizerunku dziecka stanowią załącznik nr 6 do niniejszych standardów.

Rozdział VI

Zasady dostępu dzieci do Internetu

§ 13

1.       Na terenie GOPS w Milejewie dzieci nie mają dostępu do sprzętu komputerowego oraz Internetu.

2.       W przypadku udostępnienia dzieciom przez personel GOPS dostępu do Internetu, personel GOPS jest zobowiązany podejmować działania zabezpieczające nośniki przed dostępem do treści, które mogą stanowić zagrożenie dla ich prawidłowego rozwoju, urządzenia powinny mieć zainstalowane oprogramowanie zabezpieczające.

3.       Personel GOPS w przypadku określonym w ust. 2 nadzoruje korzystanie przez dzieci z Internetu oraz ma obowiązek informowania dzieci o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu.

§ 14

1.       Sieć internetowa Ośrodka powinna być zabezpieczona przed niebezpiecznymi treściami, poprzez instalowanie i aktualizowanie odpowiedniego oprogramowania.

 

Rozdział VII

Monitoring stosowania Standardów

§ 15

1.       Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej wyznacza osobę odpowiedzialną za monitorowanie Standardów ochrony małoletnich w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Milejewie.

2.       Osoba, o której mowa w pkt. 1 jest odpowiedzialna za monitorowanie realizacji standardów, za reagowanie na sygnały naruszenia standardów oraz za proponowanie zmian w standardach. Dla pracowników zatrudnionych w czasie wejścia Standardów ochrony małoletnich osoba odpowiedzialna zorganizuje szkolenie, podczas którego zapoznaje pracowników/współpracowników z wprowadzonymi standardami. Potwierdzenia przeszkolenia pracowników i współpracowników znajdują się w odpowiednich protokołach z tych spotkań. Odbycie przygotowania do stosowania Standardów ochrony małoletnich każdy pracownik potwierdza podpisem. Podpisane oświadczenie znajduje się w dokumentacji GOPS..

3.       Osoba, o której mowa w pkt. 1 niniejszego paragrafu, przeprowadza wśród pracowników raz na rok ankietę monitorującą poziom realizacji standardów.

 

4.       W ankiecie pracownicy mogą proponować zmiany standardów oraz wskazywać naruszenia standardów w GOPS.

5.       Osoba, o której mowa w pkt. 1 niniejszego paragrafu, dokonuje opracowania wypełnionych przez pracowników i współpracowników ankiet. Sporządza na tej podstawie raport z monitoringu, który następnie przekazuje Kierownikowi GOPS.

6.       Kierownik wprowadza do standardów niezbędne zmiany i ogłasza pracownikom oraz współpracownikom nowe brzmienie standardów.

 

Rozdział VIII

Przepisy końcowe

§ 16

1.       Standardy ochrony małoletnich wchodzą w życie z dniem ich ogłoszenia.

2.       Ogłoszenie następuje w sposób dostępny dla pracowników Ośrodka, w szczególności poprzez wywieszenie w miejscu ogłoszeń dla pracowników i współpracowników lub poprzez przesłanie ich tekstu drogą elektroniczną.

 


Informujemy, że w dniu 24 grudnia 2024 r. (wigilia)

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Milejewie będzie nieczynny

 

W dniu 27 grudnia 2024 r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej będzie czynny do godziny 14.00

 

W dniu 31 grudnia 2024 r. (Sylwester)

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Milejewie będzie czynny do godz. 15:30

 

Bon energetyczny

Od dnia 1 sierpnia 2024 r. na podstawie ustawy z 23 maja 2024 r. o bonie energetycznym oraz o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia cen energii elektrycznej, gazu ziemnego i ciepła systemowego (Dz. U. z 2024 r., poz. 859) będą przyjmowane wnioski o wypłatę bonu energetycznego w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Milejewie ul. Elbląska 47 pok. 6-7 lub 23.

 KOMU PRZYSŁUGUJE:

1.      dla osoby w gospodarstwie jednoosobowym w przypadku gdy wysokość przeciętnego miesięcznego dochodu nie przekracza kwoty 2.500 zł (netto),

2.      dla osoby w gospodarstwie domowym wieloosobowym, w którym wysokość przeciętnego miesięcznego dochodu nie przekracza kwoty 1.700 zł (netto) na osobę.

Będzie obowiązywać tzw. zasada złotówka za złotówkę. Oznacza to, że bon energetyczny  będzie przyznawany nawet po przekroczeniu kryterium dochodowego, a kwota bonu będzie pomniejszana o kwotę tego przekroczenia. Minimalna kwota wypłacanych bonów energetycznych będzie wynosić 20 zł.

Jeżeli wniosek o wypłatę bonu energetycznego dla gospodarstwa domowego wieloosobowego złoży więcej niż jedna osoba, bon będzie wypłacony osobie w tym gospodarstwie domowym, która złożyła wniosek jako pierwsza.

Jedna osoba może wchodzić w skład tylko jednego gospodarstwa domowego. Liczba osób wchodzących w skład gospodarstwa domowego jest ustalana na dzień złożenia wniosku o wypłatę bonu energetycznego.

JAKI ROK DO USTALENIA DOCHODU 

Wysokość przeciętnego miesięcznego dochodu będzie ustalana na podstawie dochodów osiągniętych w 2023 r.

Dochodami gospodarstwa domowego po odliczeniu kwot alimentów świadczonych na rzecz innych osób są:

1.      przychody podlegające opodatkowaniu pomniejszone o koszty uzyskania przychodu, należny podatek dochodowy od osób fizycznych, składki na ubezpieczenia społeczne niezaliczone do kosztów uzyskania przychodu oraz składki na ubezpieczenie zdrowotne (dane o tych dochodach organ uzyskuje samodzielnie), 

2.      dochody z działalności opodatkowanej na podstawie przepisów o zryczałtowanym podatku dochodowym (dane o tych dochodach organ uzyskuje samodzielnie),

3.      dochody niepodlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych (organ ustala je na podstawie oświadczenia wnioskodawcy),

4.      dochody z gospodarstwa rolnego (organ ustala je na podstawie wielkości gospodarstwa rolnego podanej przez wnioskodawcę).

MIEJSCE ZŁOŻENIA WNIOSKU – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Milejewie ul. Elbląska 47 pok. 6-7 lub 23.

Wniosek składa się w organie właściwym ze względu na miejsce zamieszkania osoby składającej wniosek. WAŻNA INFORMACJA: adres zameldowania nie ma znaczenia liczy się adres zamieszkania osoby składającej wniosek.

Druki wniosku o wypłatę bonu energetycznego będą dostępne do pobrania od dnia 1 sierpnia 2024 r. do 30 września 2024r.

Wnioski będzie można składać w wersji elektronicznej oraz w wersji papierowej. 

Ponadto wnioski można wysłać korespondencyjne – w tym przypadku liczy się data nadania korespondencji w placówce pocztowej lub w placówce podmiotu zajmującego się doręczaniem korespondencji.

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW ORAZ WYPŁATA

-  wnioski składa się od dnia 1 sierpnia 2024 r. do dnia 30 września 2024 r.; wnioski złożone po tym terminie pozostawia się bez rozpoznania

- bon energetyczny za okres od 1 lipca 2024 r. do dnia 31 grudnia 2024 r. jest wypłacany jednorazowo

TERMIN ROZPATRZENIA WNIOSKU

- wnioski rozpatruje się w terminie 60 dni od dnia jego prawidłowego złożenia

WYSOKOŚĆ BONU ENERGETYCZNEGO

1)   300 zł dla gospodarstwa domowego jednoosobowego

2)   400 zł dla gospodarstwa domowego składającego się z 2 do 3 osób

3)   500 zł dla gospodarstwa domowego składającego się z 4 do 5 osób

4)   600 zł dla gospodarstwa domowego składającego się z co najmniej 6 osób

WYSOKOŚĆ BONU ENERGETYCZNEGO dla gospodarstwa domowego w przypadku gdy głównym źródłem ogrzewania jest: 

pompa ciepła,

ogrzewanie elektryczne/bojler elektryczny 

wpisane  lub zgłoszone do centralnej ewidencji emisyjności budynków, o której mowa w art. 27a ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków, do dnia 1 kwietnia 2024 r., albo po tym dniu – w przypadku głównych źródeł ogrzewania zgłoszonych lub wpisanych po raz pierwszy do centralnej ewidencji emisyjności budynków, o których mowa w art. 27g ust. 1 ww. ustawy

1)   600 zł dla gospodarstwa domowego jednoosobowego

2)   800 zł dla gospodarstwa domowego składającego się z 2 do 3 osób

3)   1000 zł dla gospodarstwa domowego składającego się z 4 do 5 osób

4)   1200 zł dla gospodarstwa domowego składającego się z co najmniej 6 osób

INFORMACJA O PRZYZNANIU BĄDŹ ODMOWIE PRZYZNANIA BONU ENERGETYCZNEGO

-  Przyznanie bonu energetycznego nie wymaga wydania decyzji. 

Do wnioskodawcy zostanie przesłana informacja o przyznaniu bonu energetycznego na wskazany przez niego adres poczty elektronicznej – o ile wnioskodawca wskaże we wniosku adres poczty elektronicznej. W przypadku nie wskazania adresu poczty elektronicznej we wniosku, istnieje możliwość odebrania informacji o przyznaniu bonu energetycznego w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Milejewie pok. 23.

WAŻNA INFORMACJA: Nieodebranie informacji o przyznaniu bonu energetycznego nie wstrzymuje wypłaty tego bonu.

-  Odmowa przyznania bonu energetycznego, korekta lub odmowa korekty wysokości przyznanego bonu energetycznego, uchylenie lub zmiana prawa do bonu oraz rozstrzygnięcie w sprawie zwrotu bonu energetycznego przyznanego albo pobranego nienależnie lub w nieprawidłowo ustalonej wysokości wymagają wydania decyzji.

- Wnioskodawca może jednorazowo wystąpić o korektę wysokości przyznanego bonu energetycznego w terminie 14 dni od dnia otrzymania bonu.

 

 








DODATEK OSŁONOWY

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W MILEJEWIE   

INFORMUJE

 

W dniu 4 stycznia weszła w życie Ustawa o dodatku osłonowym. Dodatek ten będzie przysługiwał gospodarstwom domowym, które mają przeciętne miesięczne dochody - określane zgodnie z definicją zawartą w ustawie o świadczeniach rodzinnych - nieprzekraczające 2100 zł w gospodarstwie jednoosobowym i 1500 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym.

Wysokość przeciętnego miesięcznego dochodu ustalana jest na podstawie dochodów osiągniętych w:

- 2020 r. - w przypadku wniosku złożonego w okresie od 1 stycznia 2022 r. do 31 lipca 2022 r.

- 2021 r. - w przypadku wniosku złożonego w okresie od 1 sierpnia 2022 r. do 31 października 2022 r.

Dodatek osłonowy wynosi rocznie:

- 400 zł dla gospodarstwa domowego jednoosobowego;

- 600 zł dla gospodarstwa domowego składającego się z 2 do 3 osób;

- 850 zł dla gospodarstwa domowego składającego się z 4 do 5 osób;

-1150 zł dla gospodarstwa domowego składającego się z co najmniej 6 osób.

W przypadku, gdy głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe zasilane węglem lub paliwami węglopochodnymi, wpisane do centralnej ewidencji emisyjności budynków, o której mowa w art. 27 ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków (Dz. U. z 2021 r. poz. 554 ze zm.) dodatek osłonowy wynosi rocznie:

- 500 zł dla gospodarstwa domowego jednoosobowego;

- 750 zł dla gospodarstwa domowego składającego się z 2 do 3 osób;

- 1062,50 zł dla gospodarstwa domowego składającego się z 4 do 5 osób;

- 1437,50 zł dla gospodarstwa domowego składającego się z co najmniej 6 osób.

W przypadku dodatku osłonowego obowiązywać będzie tzw. zasada złotówka za złotówkę. Oznacza to, że dodatek ten będzie przyznawany nawet po przekroczeniu kryterium dochodowego, a kwota dodatku będzie pomniejszana o kwotę tego przekroczenia. Minimalna kwota wypłacanych dodatków osłonowych będzie wynosić 20 zł.

 

Wnioski o dodatek osłonowy będzie można składać do 31 stycznia 2022 r. Wypłata dodatków zostanie realizowana w 2022 r. w 2 równych ratach, tj. do 31 marca i do 2 grudnia.

Ci, którzy nie złożą wniosku w do końca stycznia, nadal będą mogli ubiegać się wsparcie. Wówczas muszą złożyć wniosek do 31 października 2022 r. W tym przypadku wyplata 100% dodatku zostanie zrealizowana do 2 grudnia 2022 r.

Wnioski o wypłatę dodatku osłonowego złożone po 31 października 2022 r. pozostawia się bez rozpoznania.

Wniosek o wypłatę dodatku osłonowego można składać:

- papierowo w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Milejewie;

- lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej (podpis elektroniczny lub profil zaufany).

W przypadku, gdy wniosek o wypłatę dodatku osłonowego dla gospodarstwa domowego wieloosobowego złożyła więcej niż jedna osoba, dodatek ten przyznawany jest wnioskodawcy, który złożył taki wniosek jako pierwszy.

Jedna osoba może wchodzić w skład tylko jednego gospodarstwa domowego.





Informacja  dla mieszkańców Gminy Milejewo

W związku z koniecznością podjęcia działań związanych  z rozpowszechnianiem się coronawirusa COVID-19   kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Milejewie uprzejmie informuje,      że Ministerstwo Rodziny ,Pracy i Polityki Społecznej uruchomiło platformę

https://www.gov.pl/web/koronawirus/pomoc-dla-potrzebujacych przeznaczoną dla obywateli ,którzy za jej pośrednictwem będą mogli uzyskać informacje na temat kontaktu z ośrodkami pomocy społecznej.

W celu udzielania niezbędnych informacji osobom,które potrzebują pomocy Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Milejewie informuje,że każdego dnia w godzinach od 7 30 do 19 00 pod numerem telefonu 512 294 793  oraz w godzinach od 730 do 15 30 pod numerem telefonu

55 231 12 93 są pełnione dyżury pracowników socjalnych.



Organizacje pozarządowe funkcjonujące na terenie województwa warmińsko-mazurskiego
świadczące usługi dla osób i rodzin dotkniętych przemocą w rodzinie

Pobierz

Podmioty udzielające pomocy osobom i rodzinom dotkniętym przemocą w rodzinie

Pobierz

Podmioty realizujące programy korekcyjno-edukacyjne dla sprawców przemocy w rodzinie w województwie warmińsko-mazurskim

Pobierz

Podmioty realizujące programy psychologiczno-terapeutyczne dla sprawców przemocy w rodzinie w województwie warmińsko-mazurskim

Pobierz

Rejestr jednostek poradnictwa specjalistycznego województwa warmińsko - mazurskiego stan na dzień 30 czerwca 2019r.


Pobierz

Rejestr miejsc, w których gmina udziela tymczasowego schronienia w schroniskach dla osób bezdomnych, schroniskach dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi, noclegowniach oraz ogrzewalniach  (województwo warmińsko –mazurskie)

Pobierz




Nabór na stanowisko :Pracownik socjalny (na czas zastępstw
a)

 

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Milejewie ogłasza nabór na stanowisko pracownika socjalnego.

 

Nazwa i adres jednostki:

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Milejewie

82-316 Milejewo,ul.Elbląska 47

tel.55 231 12 93, fax 55 236 38 36

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

I .Przedmiot naboru:

1.Stanowisko(na zastępstwo):pracownik socjalny.

2.Wymiar czasu pracy:(na czas zastępstwa w wymiarze 1 etat).

3.Miejsce wykonywania pracy: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Milejewie.

4.Stanowisko pracy związane z pracą przy komputerze,przemieszczanie się wewnątrz budynku,

obsługa interesantów, oraz praca na terenie Gminy Milejewo -dojazd do podopiecznych

własnym samochodem osobowym( ryczałt za dojazdy).

5.Obowiązująca norma czasu pracy wynosi 40 godzin tygodniowo.

6.Podstawa zatrudnienia: umowa o pracę na czas określony(na czas zastępstwa).

II.Wymagania niezbędne:

 

1.Posiadanie kwalifikacji zgodnych z art.116 oraz art.156 ustawy z dnia 12 marca 2004r.

o pomocy społecznej tj. spełnienie co najmniej jednego z niżej wymienionych warunków:

a. ukończone kolegium pracowników służb społecznych,

b .ukończone studia wyższe na kierunku praca socjalna,

c. do dnia 31 grudnia 2013 r. ukończone studia wyższe o specjalności przygotowującej do

zawodu pracownika socjalnego na jednym z kierunków:pedagogika,pedagogika specjalna,

politologia,polityka społeczna,psychologia,socjologia,nauki o rodzinie.

 

2.Obywatelstwo polskie.

3.Pełna zdolność do czynności prawnych oraz prawo do korzystania w pełni praw publicznych.

4.Znajomość obowiązujących przepisów prawnych z zakresu pomocy społecznej i kodeksu

postępowania administracyjnego.

 

III.Wymagania dodatkowe stawiane kandydatom:

 

1.Znajomość przepisów:

a. ustawy z dnia 12 marca 2004r.o pomocy społecznej wraz z aktami wykonawczymi,

b. ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie z aktami

wykonawczymi,

c. ustawy z dnia 19 sierpnia 1994r. o ochronie zdrowia psychicznego,

d. ustawy z dnia 27 sierpnia 2004r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze

środków publicznych,

e. ustawy z dnia 14 czerwca 1960r.kodeks postępowania administracyjnego,

f. ustawy z dnia 9 czerwca 2011r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej,

 

2.Umiejętność kształtowania relacji międzyludzkich,analityczne podejście do problemów,

umiejętność podejmowania działań interdyscyplinarnych.

3.Znajomość obsługiwania komputera ,tabletu, znajomość obsługi programu „Pomost” ,

4.Prawo jazdy kat.B

5.Umiejętność pracy w zespole i radzenie sobie ze stresem.

6.Doświadczenie zawodowe (minimum 3 lata stażu pracy na stanowisku pracownika socjalnego).

 

IV.Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracownika socjalnego:

 

1.Rozpoznawanie potrzeb klientów w zakresie pomocy społecznej.

2.Przeprowadzanie rodzinnych wywiadów środowiskowych i kompletowanie dokumentacji

niezbędnej w procesie prowadzonych spraw.

3.Opracowywanie indywidualnych planów pomocy i projektów socjalnych.

4.Wnioskowanie o udzielanie świadczeń.

5.Realizowanie pracy socjalnej,poradnictwa ,podejmowanie interwencji w sytuacjach

kryzysowych.

6.Pobudzanie społecznej aktywności i inspirowanie działań samopomocowych w zaspakajaniu

niezbędnych potrzeb życiowych osób ,rodzin,grup i środowisk społecznych.

7.Współpraca i współdziałanie z innymi specjalistami w celu przeciwdziałania i ograniczania

negatywnych skutków zjawisk społecznych,łagodzenie skutków ubóstwa.

8.Współuczestniczenie w inspirowaniu,opracowaniu,wdrożeniu oraz rozwijaniu regionalnych i

lokalnych programów pomocy społecznej ukierunkowanych na podniesienie jakości życia.

9.Sprawozdawczość.

10.Inne zadania zlecone przez kierownika Ośrodka nie wymienione powyżej a związane

bezpośrednio z pracą na stanowisku pracy.

 

V.Wymagane dokumenty:

 

- CV( z uwzględnieniem dokładnego przebiegu kariery zawodowej|)

- List motywacyjny

CV i List motywacyjny należy opatrzyć klauzulą:

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji n a ww stanowisko zgodnie z art.6 ust.1 lit.a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Europy (UE)2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r.w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE(ogólne rozporządzenie o ochronie danych)”.

 

-kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie(poświadczone przez kandydata za zgodność

z oryginałem),

- kopie dokumentów poświadczających posiadanie kwalifikacji zawodowych(certyfikaty, zaświad-

czenia o ukończeniu kursów,szkoleń,dyplomy),

- kopie świadectw pracy(poświadczone przez kandydata za zgodność z oryginałem),

- oświadczenie o stanie zdrowia pozwalającym na zatrudnienie na danym stanowisku,

- oświadczenie kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych,

- oświadczenie o niekaralności za przestępstwo popełnione umyślnie,

 

Oświadczenia muszą być własnoręcznie podpisane przez kandydata imieniem i nazwiskiem.

W przypadku zatrudnienia kandydat może być zobowiązany do przedłożenia do wglądu oryginałów

w/w dokumentów.

 

VI.Termin i miejsce składania dokumentów:

 

Ofertę pracy należy składać w zamkniętych kopertach z dopiskiem „Nabór na stanowisko pracownika socjalnego” do dnia 15 marca 2019r. do godz.12 .00

w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Milejewie ul.Elbląska 47 pokój nr 7.

 

 

 

Przewidywany termin zatrudnienia kandydata : kwiecień 2019 na umowę o pracę na zastępstwo.

 

Kontakt : Pani Weronika Felkiewicz tel.55 231 12 93 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 13.00.

 

Po zakończeniu procedury naboru ,osobom które nie zostały zatrudnione zostaną odesłane dokumenty aplikacyjne na podany przez kandydata adres.

 

 

 

Kierownik

Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Milejewie

Weronika Felkiewicz

 

 


 

 





 
INFORMACJA O WYNIKACH NABORU 

   W  GMINNYM OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ  W  MILEJEWIE

  NA STANOWISKO KIEROWNIKA WARSZTATU TERAPII ZAJĘCIOWEJ

 W KAMIENNIKU WIELKIM 10,GMINA MILEJEWO

 

Komisja konkursowa informuje,że w wyniku zakończenia procedury naboru na wolne stanowisko  urzędnicze Kierownika Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kamienniku Wielkim 10,została wyłoniona kandydatka

 

Pani Aleksandra Zienkiewicz zamieszkała w Elblągu

 

Na ogłoszenie o naborze na wyżej wymienione stanowisko odpowiedziała jedna kandydatka.

W wyniku przeprowadzonej oceny formalnej  kandydatka  spełniła  niezbędne wymagania.

 Dalsza procedura naboru:

 

-Odstąpiono od testu kwalifikacyjnego zgodnie z § 6 pkt 4. Regulaminu naboru .

-W rozmowie kwalifikacyjnej uczestniczyła jedna kandydatka.

 

 

Kandydatka Aleksandra Zienkiewicz uzyskała 89 punktów na 96 możliwych.

 

Kandydatka wykazała się wiedzą z zakresu objętego naborem .Długoletnie doświadczenie zawodowe zdobyte przez kandydatkę podczas dotychczasowego przebiegu pracy zawodowej daje rękojmię należytego wykonywania obowiązków na stanowisku Kierownika Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kamienniku Wielkim 10, gmina Milejewo.

 

 

                                                                                                          Kierownik

                                                                                    Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

                                                                                                          w Milejewie

           

                                                                                                    Weronika Felkiewicz

 

Milejewo dnia 29 listopada 2017r.


                                            
Aktualizacja oferty pracy z dnia 15.11.2017 r



Wydłużenie terminu naboru ofert na stanowisko - asystent rodziny


Termin składania ofert 

29 listopada 2017 r. do godz. 13.00

Szczegóły




Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Milejewie informuje, że w związku z Rozporządzeniem
Rady Ministrów z dnia 14 lipca 2015r. w sprawie zweryfikowanych kryteriów dochodowych oraz kwot świadczeń
pieniężnych z pomocy społecznej (Dz. U. z 2015r. poz. 1058) z dniem 1 października 2015 kryteria dochodowe
uległy zwiększeniu. W związku z powyższym osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej,
spełniających kryteria określone w art. 7  ustawy o pomocy społecznej i których dochód
nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej, czyli:

- 951 zł dla osoby samotnie gospodarującej,

- 771 zł dla osoby w rodzinie,

Proszone są o przybycie do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Milejewie celu wystawienia skierowania do Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2015 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Obszary pomocowe w ramach Podprogramu 2015:
- pomoc żywnościowa (dystrybucja żywności w formie paczek);
- działania towarzyszące (warsztaty), mające na celu włączenie społeczne podopiecznych.






OGŁOSZENIE



Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Milejewie z dnia 29 września 2015 roku
o wyniku przeprowadzonego naboru na wolne stanowisko urzędnicze-na kierownika  w
Warsztacie Terapii Zajęciowej w Kamienniku Wielkim 10,gmina Milejewo.

W wyniku przeprowadzonego naboru na wolne stanowisko urzędnicze-na kierownika w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Kamienniku Wielkim 10 wybrany został Pan Mariusz Kiełtyka zamieszkały Janówek.


Uzasadnienie wyboru:
Kandydat Pan Mariusz Kiełtyka posiada wykształcenie wyższe ,wykazał się  wiedzą w zakresie funkcjonowania i organizacji  w Warsztacie Terapii Zajęciowej zarówno w aspekcie praktycznym jak również prawnym. Uzyskał wysoką ocenę z rozmowy kwalifikacyjnej oraz wymaganych dokumentów aplikacyjnych .W ocenie Komisji Rekrutacyjnej  kandydat spełnia wymagania związane z  pracą na stanowisku Kierownika w Warsztacie Terapii zajęciowej w Kamienniku Wielkim 10,gmina Milejewo.


                                   Kierownik
                Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Milejewie
                                    Weronika Felkiewicz 




 

                          Ogłoszenie

Kierownika  Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Milejewie  z dnia 25.09.2015 roku

W sprawie listy kandydatów spełniających warunki formalne do przeprowadzonego naboru na wolne stanowisko  kierownicze- urzędnicze  na Kierownika  w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Kamienniku Wielkim 10 gmina Milejewo.

 

Komisja Rekrutacyjna w pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego dokonała analizy dokumentów aplikacyjnych kandydatów i do drugiego etapu został zakwalifikowany kandydat:

1.       Pan Mariusz Kiełtyka   zam.Janówek
 


 

 

 

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Milejewie,

 

 ul. Elbląska 47, 82-316 Milejewo

 Ogłasza nabór na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze:

 Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Milejewie

 

 

I. Wymagania niezbędne (formalne)

1) obywatelstwo polskie
2) pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,
3) wykształcenie wyższe pierwszego lub drugiego stopnia w rozumieniu przepisów o szkolnictwie, wyższym na kierunku lub o specjalności: praca socjalna, pedagogika, psychologia,    socjologia,administracja samorządowa, nauka o rodzinie,
4) niekaralność prawomocnym wyrokiem sądu za umyślnie przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
5) nieposzlakowana opinia,
6) co najmniej 3-letni staż pracy z osobami niepełnosprawnymi, w tym co najmniej rok na stanowisku kierowniczym,
7) stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na stanowisku kierownika warsztatów terapii zajęciowej,
8) znajomość rozporządzenia w sprawie warsztatów terapii zajęciowej,
9) znajomość ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych,
10) znajomość przepisów Kodeksu Pracy i Kodeksu Postępowania Administracyjnego,
11) znajomość przepisów z zakresu pomocy społecznej oraz regulacji prawnych w zakresie jednostek samorządowych,
12) znajomość ustawy o ochronie danych osobowych,
13)znajomość obsługi internetu oraz m.in. programów komputerowych: Microsoft Office.

 

II. Wymagania dodatkowe :

1) zdolności organizacyjne,
2) umiejętności skutecznej komunikacji oraz pracy w zespole,
3) samodzielność, sumienność, rzetelność i odpowiedzialność,
4) wysoka kultura osobista,
5) pozytywne i życzliwe nastawienie do osób niepełnosprawnych i chorych,                                                  
6) prawo jazdy kat. B

 

III. Zakres wykonywanych zadań

1) sporządzanie planów finansowych Warsztatu Terapii Zajęciowej,
2) prawidłowe wydatkowanie środków finansowych zgodnie z planem finansowym,
3) nadzorowanie przeprowadzanej okresowej oceny efektów rehabilitacji i terapii oraz rocznych i kompleksowych indywidualnych programów rehabilitacji i terapii,
4) sporządzanie informacji z działalności rehabilitacji i wykorzystania środków finansowych Warsztatu Terapii Zajęciowej,
5) wprowadzanie nowo przyjętych pracowników Warsztatów Terapii Zajęciowej w przydzielone im zadania,
6) kierowanie uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej do ponownego badania przez komisję d/s orzekania o niepełnosprawności,
7) utrzymywanie korespondencyjnego lub osobistego kontaktu z rodzinami uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej,
8) nadzorowanie przestrzegania prawa, wewnętrznych aktów normatywnych i obowiązujących zasad współżycia społecznego przez podległych pracowników,                                                                   
9) inne zadania wynikające z zakresu obowiązków na zajmowanym stanowisku;

 

IV. Warunki pracy

1) praca w budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kamienniku Wielkim 10, 82-316 Milejewo
2) bezpieczne warunki pracy, miejsce pracy znajduje się w budynku na parterze, budynek częściowo przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych,
3) stanowisko związane z pracą przy komputerze oraz przemieszczaniem się wewnątrz budynku i poza nim,
4) wymiar czasu pracy : pełny etat,
5) godziny pracy: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00,
6) pierwsza umowa na czas określony,
7) wynagrodzenie zgodne z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 marca 2009 roku w sprawie zasad wynagradzania pracowników samorządowych w jednostkach organizacyjnych jednostek samorządu terytorialnego (Dz. U. Nr 50 poz. 398 z późn. zm.);

 

V. Wymagane dokumenty :

1) list motywacyjny ,
2) ( CV ), z uwzględnieniem dokładnego przebiegu kariery zawodowej,
3) kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,
4) kserokopie dokumentów potwierdzających staż pracy, kwalifikacje i doświadczenie zawodowe,
5) podpisane odręcznie oświadczenie o posiadaniu zdolności do czynności prawnych i korzystania    z pełni praw publicznych,
6) podpisane odręcznie oświadczenie, że kandydat nie był karany za umyślnie przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe oraz nie toczy się przeciwko niemu postępowanie karne (przy nawiązaniu stosunku pracy – zaświadczenie),
7) podpisane odręcznie oświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowniczym ( zaświadczenie lekarskie, dla osoby, której zostanie przedstawiona propozycja pracy),
8) podpisane odręcznie oświadczenie, że kandydat wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji na wolne stanowisko kierownika Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kamienniku Wielkim zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. nr 101, poz. 926)
9) kserokopia dokumentu potwierdzającego tożsamość,
10) podpisany odręcznie kwestionariusz osobowy.

 VI. Termin i miejsce składania dokumentów

Wymagane dokumenty należy składać w ciągu 14 dni od daty ukazania się ogłoszenia   do dnia 22.09.2015 r. w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Konkurs na stanowisko Kierownika Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kamienniku Wielkim”, za pośrednictwem poczty, lub osobiście w  Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Milejewie, pokój nr 7, w godz. od 7:30 do 14:30.
Na kopercie kandydat umieszcza swoje imię i nazwisko, oraz adres (o terminie zgłoszenia decyduje data stempla pocztowego, lub data wpływu do dziennika podawczego).

VII. Inne informacje

Wymagane dokumenty aplikacyjne: list motywacyjny, życiorys (CV) z uwzględnieniem dokładnego przebiegu kariery zawodowej powinny być opatrzone podpisaną odręcznie klauzulą o treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych  zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r.                 o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. nr 101, poz. 926).

Oferty pod względem formalnym zostaną rozpatrzone w ciągu 3 dni roboczych od upływu terminu na złożenie ofert. Kandydaci spełniający wymogi formalne zostaną powiadomieni o miejscu                    i terminie przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej, telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wskazanych do kontaktów przez kandydatów co najmniej z 3-dniowym wyprzedzeniem.

Informacja o wyniku konkursu będzie umieszczona w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) Urzędu Gminy Milejewo (www.milejewo-ug.bip-wm.pl) i na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Milejewie (www.milejewo.ops.pl)  oraz na tablicy ogłoszeń                    w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Milejewie, ul. Elbląska 47,                              82-316 Milejewo.

Wygranie konkursu na stanowisko Kierownika Warsztatów Terapii Zajęciowej nie rodzi prawnego obowiązku zawarcia stosunku pracy na tym stanowisku.

 

 

    

 Kierownik

Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Milejewie
 Weronika Felkiewicz

 

 

 

 


Data : 08.09.2015

---

 



PROJEKT WARMIA I MAZURY DLA DUŻEJ RODZINY

           

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Milejewie informuje, iż w związku z realizacją przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego projektu w zakresie wsparcia rodzin wielodzietnych pn. Warmia i Mazury Dla Dużej Rodziny grono placówek, instytucji, firm wspierających rodziny proponuje rodzinom tańsze usługi, produkty i artykuły.

            W powyższą inicjatywę włączyło się już wiele podmiotów zarówno jednostek organizacyjnych samorządu takich jak teatry, muzea, filharmonia, szpitale, ale także firmy prywatne o przeróżnym profilu działalności poczynając od salonów zabaw dla dzieci, a kończąc na sklepach medycznych, czy hotelach.

            Każdy członek rodziny wielodzietnej posiadający Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny może korzystać z tańszej oferty Partnerów, których lista dostępna jest na stronie internetowej
http://portal.warmia.mazury.pl/pl/polityka-spoleczna/pomoc-rodzinie.


 
 

INFORMACJA

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Milejewie uprzejmie informuje,
że wzorem lat ubiegłych Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje w dniach
23 – 28 lutego 2015 roku „TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM
PRZESTĘPSTWEM”. Zasadniczym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej
uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.
W dniach 23 – 28 lutego 2015 r. osoby pokrzywdzone przestępstwem będą
mogły skorzystać z bezpłatnych porad i informacji udzielanych przez specjalistów
różnych dziedzin. Dyżury będą odbywały się od poniedziałku do piątku
w godzinach 1000 – 1800, natomiast w sobotę w godzinach 1000 – 1300.
Lista podmiotów, w których będzie można uzyskać niezbędną informację
i ich adresy znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości
oraz na stronie www.pokrzywdzeni.gov.pl.



Nadszedł czas na podsumowanie …

 

17 października 2014 roku w siedzibie Urzędu Gminy w Milejewie odbyła się uroczysta Konferencja podsumowująca 6-letnią realizację projektu systemowego pt. „Od aktywnej integracji do samorealizacji”. w/w projekt realizowany był od 2009 r. przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Milejewie dzięki środkom unijnym pozyskanym z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Program Operacyjny Kapitał Ludzki Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7. 1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7. 1. 1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.


DSC05991.JPGDSC01300.JPGDSC05995.JPGDSC05999.JPGDSC06004.JPGDSC06010.JPGDSC06031.JPGDSC06012.JPG

Informacje i opisy

Konferencja




                                                                                                                       
                                                                                          UWAGA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



INFORMACJA DLA RODZICÓW

Od stycznia 2013 r. w Poradni CTS w Elblągu jest możliwość skorzystania z bezpłatnej terapii dla dzieci  w wieku od urodzenia do rozpoczęcia nauki w szkole. Bezpłatna terapia obejmuje dzieci z deficytami rozwojowymi, z niepełnosprawnością lub zagrożonych niepełnosprawnością, a także dzieci z zaburzonym rozwojem psychoruchowym, społecznym oraz dzieci z innymi problemami rozwojowymi. Pomoc obejmuje również ich rodziców i opiekunów.

Jest to terapia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju. Środki finansowe na terapię przekazywane są z budżetu państwa.
Zatem nic Państwo nie płacicie.

Pomocą w ramach wczesnego wspomagania mogą być objęte tylko dzieci posiadające opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju. opinię taką wydają publiczne i niepubliczne Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczne. Jeśli dziecko nie posiada takiej opinii, rodzice lub prawni opiekunowie dziecka muszą wystąpić do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej  z wnioskiem o wydanie opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju. Nasza Poradnia wykonuje takie diagnozy jeśli zachodzi potrzeba, na podstawie badań wydaje bezpłatnie opinie o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka i obejmuje dziecko stosowną terapią.

Więcej inforamcji uzyskają Państwo na naszej stronie internetowej
www.poradnia-cts.pl
lub dzwoniąc pod nr 55 236-66-03

czytaj więcej
informacja ulotka



 


 
OCENA ZASOBÓW POMOCY SPOŁECZNEJ NA ROK 2012 DLA GMINY MILEJEWO





 




U W A G A !!!!


GOPS w Milejewie ogłasza II nabór ofert na realizację zadania "Asystenta Rodziny" w okresie od 01. 06. 2013 r. do 31. 12. 2013 r.



GOPS w Milejewie ogłasza nabór ofert na realizację zadania "Asystenta Rodziny" w okresie od 01. 06. 2013 r. do 31. 12. 2013 r.




Informacja w sprawie rządowego programu wspierania osób uprawnionych
do świadczenia pielęgnacyjnego  w okresie od kwietnia do grudnia 2013 r.


prawo do pomocy przysługuje osobom mającym ustalone za misiąc kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień 2013 r. prawo do świadczenia pielęgnacyjnego przyznane na podstawie ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 139, poz.992, z póź.zm.), zwanej dalej "ustawą", spełniającym warunki określone w art. 17 ustawy.

Pomoc przysługuje w wysokości 200 zł miesięcznie

                                                                                                                                                          czytaj więcej

Dz. U. z dnia 29 marca 2013 r. poz. 413

 

 





UWAGA  !!!!!!!

OD 1 LISTOPADA 2011 R. DO 31 MARCA 2012R ZOSTAŁA URUCHOMIONA BEZPŁATNA,
CAŁODOBOWA INFOLINIA DLA OSÓB BEZDOMNYCH

NUMER TELEFONU 800 165 320




 
 


 INFORMACJA O SPOTKANIU DLA OSÓB BEZROBOTNYCH !!!


Spotkanie dla osób poszukujących pracy!

 

Osoby bezrobotne zapraszamy na bezpłatne, otwarte spotkanie informacyjne, dotyczące możliwości założenia spółdzielni socjalnej.

 

Spotkanie odbędzie się 17 października (poniedziałek) o godz. 8:30 w Urzędzie Gminy w Milejewie

Spółdzielnia socjalna to specyficzna forma przedsiębiorstwa, do założenia której potrzeba minimum
5 osób. Podczas spotkania omówione zostaną zagadnienia dotyczące tworzenia i funkcjonowania spółdzielni, możliwości pozyskania dotacji, a także zaprezentowane zostaną przykłady dobrze prosperujących spółdzielni.

Wiedza ta będzie szczególnie przydatna tym, którzy borykają się z problemem braku pracy.

Organizatorem spotkania jest Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu. Szczegółowych informacji udziela Artur Matłach, specjalista ds. informacji i promocji Ośrodka –
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , 55 236 27 16.

Spotkanie informacyjne jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.